Trwają policyjne działania wojewódzkie „PIESI” - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Trwają policyjne działania wojewódzkie „PIESI”

Data publikacji 18.11.2020

Od wczesnych godzin rannych wschowska drogówka prowadzi wojewódzkie działania „PIESI- Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego” mające wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zwłaszcza w kwestii przestrzegania przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez tą grupę, która narażona jest najbardziej na szereg dolegliwości w wyniku zdarzenia drogowego. Policyjne działania również zazębiają się z akcją promującą noszenie elementów odblaskowych w okresie jesienno- zimowym.

Powtarzające się dość często policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, „Piesi”, „Odblaski” mają za zadanie wyeliminowanie nieprawidłowych zachowań jakie popełniają piesi, rowerzyści.

W trakcie środowych działań, które swoim zasięgiem obejmują całe województwo lubuskie policjanci, przede wszystkim ruchu drogowego szczególną uwagę skupiają właśnie na niechronionych uczestnikach ruchu drogowego.

Niechroniony karoserią samochodu człowiek znajduje się na przegranej pozycji w sytuacji zdarzenia drogowego z pojazdem. Bardzo często to właśnie piesi stwarzają zagrożenia w ruchu drogowym, które to dla nich kończą się nieszczęśliwie. Duży wpływ na ich widoczność mają również elementy odblaskowe, prawidłowe oświetlenie jednośladów.

Patrole ruchu drogowego monitorujące centrum miasta, okolice przejść dla pieszych mają za zadanie nie tylko karać niechronionych uczestników ruchu drogowego, ale przede wszystkim uświadomić niesfornym pieszym, że bardzo często skracając sobie drogę, wbiegając przed nadjeżdżający pojazd może skończyć się to dla nich bardzo boleśnie, bądź niekiedy tragicznie.

Naszym działaniom przyświecają główne cele- poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie zdarzeń drogowych.

 

 komisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

  • policjant wykonujący zadania slużbowe
  • policjant wykonujący zadania slużbowe