Odkręciła gaz i postawiła na nogi wszystkich lokatorów - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odkręciła gaz i postawiła na nogi wszystkich lokatorów

Data publikacji 25.09.2020

Wczorajszego poranka (24 września) do policyjnego aresztu trafiła z ponad 2 promilami alkoholu w organizmie 33 - letnia mieszkanka jednego z budynków wielorodzinnych we Wschowie. Wschowską Policję zaalarmowali lokatorzy, którzy wyczuwali silną woń gazu wydobywającego się z mieszkania kobiety. Dzięki czujności lokatorów, interwencji pogotowia gazowego, szybkiemu działaniu wschowskiej Policji zażegnano niebezpieczeństwo. Kobieta została zatrzymana. Oświadczyła mundurowym, że chciała zaparzyć sobie tylko herbatę.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczorajszego poranka (24 września). Oficera dyżurnego wschowskiej jednostki zaalarmowali mieszkańcy jednego z sąsiadujących z policją budynków wielorodzinnych. Według oświadczenia zaniepokojonych lokatorów wynikało, że z jednego z mieszkań na korytarz wydobywała się silna i intensywna woń gazu.

Mieszkańcy budynku zaalarmowali odpowiednie służby. Reakcja lokatorów, właściciela budynku były błyskawiczne i pociągnęły za sobą działania odpowiednich służb. Pogotowie gazowe odcięło dostęp do gazu w całym budynku, natomiast wschowscy policjanci w mieszkaniu zatrzymali 33-latkę, która znajdowała się pod wpływem alkoholu. Z jej bełkotliwych wyjaśnień wynikało, że chciał sobie tylko zaparzyć herbatę.

Kobieta trafiła do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Badanie trzeźwości wykazało prawie 2,5 promila. Po wytrzeźwieniu zostaną wykonane z nią czynności procesowe.

opracowała komisarz Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa