SPOTKANIA Z HARCERZAMI - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

SPOTKANIA Z HARCERZAMI

Data publikacji 04.07.2019

Wczorajszego poranka w ramach akcji „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ” i „NARKOTYKI I DOPALACZE ZABIJAJĄ” policjantka ze wschowskiej komendy wraz ze strażnikiem miejskim spotkała się z uczestnikami obozów harcerskich wypoczywających na Harcerskiej Bazie Obozowej Powiatu Trzebnickiego w Lginiu. Mundurowi podczas odwiedzin poruszyli wiele ważnych tematów, głównie związanych z bezpieczeństwem najmłodszych podczas letniego wypoczynku.

Od początku wakacji wschowscy policjanci przeprowadzają we współpracy z innymi służbami kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży, na terenie powiatu wschowskiego.  Prowadzą również spotkania informacyjno-edukacyjne z uczestnikami obozów i kolonii. 

Odwiedzili m.in. dzieci wypoczywające w świetlicy w Ciosańcu oraz uczestników półkolonii zorganizowanej przez „Zdrowie w głowie”.

W trakcie wczorajszego spotkania mundurowi przekazali harcerzom wiele cennych uwag dotyczących ich bezpieczeństwa. Podkreślali na co należy zwrócić uwagę i jakich zachowań unikać podczas korzystania z uroków wakacyjnego wypoczynku. Uczestnicy dowiedzieli się jak bezpiecznie spędzać czas w domu, nad wodą, w lesie. Omówili również zasady bezpiecznego korzystania z drogi.  Natomiast Starszych harcerzy informowali o zagrożenia płynące z zażywania środków odurzających. Mundurowi przekazali również instrukcję, jak zachować się w sytuacji pogorszenia się warunków pogodowych, np. burz czy ulew.

Tego typu spotkania profilaktyczne oraz kontrole miejsc wypoczynku kontynuowane będą do końca wakacji.