Dzielnicowi w szkołach - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi w szkołach

Data publikacji 26.11.2018

Sfera ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz przeciwdziałanie przestępczości i innym patologiom przypisana jest wyspecjalizowanym służbom do których zaliczamy w pierwszej kolejności Policję. Mundurowi realizując tę strefę pod kątem profilaktycznym odwiedzają grupy dzieci, młodzieży, jak również seniorów.

Hasło „Bezpieczeństwo” w różnych jego aspektach należy do działań priorytetowych policjantów.  Policjanci Wydziału Prewencji, ruchu drogowego w codziennej służbie dbają o stan bezpieczeństwa na drogach, natomiast dzielnicowi w ramach realizacji tych zadań spotykają się ze wszystkimi grupami wiekowymi w swoich rejonach służbowych. Jest to nie tylko okazja do prowadzenia dyskusji na temat bezpiecznych zachowań, ale również przybliżenie „postaci” dzielnicowego.

W ubiegłym tygodniu spotkanie takie odbyło się w Szkole Podstawowej w Starym Strączu, gdzie dzielnicowy przeprowadził spotkania profilaktyczne w klasach I - IV.  Nie zabrakło pokazów praktycznych, jak również rozmów o konieczności noszenia elementów odblaskowych.

 

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa