Potrącenie na przejściu dla pieszych - apelujemy o ostrożność - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie na przejściu dla pieszych - apelujemy o ostrożność

Data publikacji 23.11.2018

Wczoraj (22 listopada) w godzinach późnopopołudniowych przy ulicy Moniuszki we Wschowie na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia pieszej. 15 – latka przetransportowana została do leszczyńskiego szpitala. Policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych. Apel o rozwagę kierujemy również do pieszych.

Wczoraj (22 listopada) dyżurny wschowskiej Policji skierował patrol ruchu drogowego do zdarzenia drogowego, które miało miejsca koło godziny 17.30 w ciągu drogi krajowej nr 12 we Wschowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym peugeotem nie zachował należytej ostrożności w wyniku czego potrącił prawidłowo przechodzącą przez przejście dla pieszych 15-latkę. Dziewczyna z ogólnymi potłuczeniami i wstrząśnieniem mózgu została przetransportowana do leszczyńskiego szpitala. 42- latek był trzeźwy.

 Przypominamy, że jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych jesienią, kiedy szybko zapada zmrok, jest brak odpowiedniej widoczności pieszych w porze wieczorowo - nocnej. Czasem wystarczy niewielki element odblaskowy widoczny dla kierowców już z dalekiej odległości, aby uchronić swoje życie i zdrowie. Dlatego apelujemy i zachęcamy wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży, natomiast kierowcom zalecamy dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, które w tym okresie pogarszają się z dnia na dzień. Pamiętajmy też, że na śliskiej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu. Nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem - nawet na pasach drogowych, może zakończyć się tragicznie.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa