Policyjne działania „ZIMA 2018/2019” - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania „ZIMA 2018/2019”

Data publikacji 19.11.2018

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym i przewidywalnym spadkiem temperatur możliwe jest wystąpienie zagrożeń dla życia i zdrowia, w szczególności osób pozbawionych dachu nad głową, znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych. Zagrożenie to dotyczy również osób będących pod wpływem alkoholu bądź innych podobnie działających środków. Aby uniknąć tragedii i pomóc takim osobom wschowscy mundurowi prowadzą działania ZIMA 2018/2019.

Jak co roku w okresie jesienno-zimowym mundurowi realizują założenia policyjnej akcji „ZIMA”, które opierają się przede wszystkim na przeciwdziałaniu zjawiskom bezdomności, zapobieganiu przypadkom zamarznięć i odmrożeń osób pozbawionych dachu nad głową, osób samotnych i chorych. Mają one na celu zapewnienie pomocy i ochrony właśnie tym osobom, które są potencjalnymi ofiarami niskich temperatur.

Aby nie dopuścić do tego rodzaju tragicznych zdarzeń policjanci szczególnym nadzorem obejmą miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Odwiedzać będą klatki schodowe, opuszczone budynki, tereny ogródków działkowych. Każdy sygnał mający związek z osobami przebywającymi w tym okresie w miejscu zagrażającym ich życiu i zdrowi skrupulatnie będzie sprawdzany przez mundurowych. Policyjnym monitoringiem odjęte zostaną również przystanki, dworce autobusowe.

Nie tylko bezdomni narażeni są na wychłodzenie organizmu. Problem ten dotyczy również osób bezradnych, samotnie zamieszkujących. Dla tego policjanci podejmować będą działania o charakterze profilaktycznym i informacyjnym, w celu wyeliminowania tego typu zdarzeń.

Wschowska Policji prosi o nieignorowanie przypadków napotkania osób znajdujących się w sytuacji, która może stanowić realne zagrożenie dla ich życia bądź zdrowia. Zwracajmy uwagę na osoby starsze, samotne, które nie radzą sobie z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Pamiętajmy, reagujmy - wystarczy telefon pod numer alarmowy 112.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa