Spotkanie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo

Data publikacji 14.11.2018

Bezpieczeństwo wszystkich, a przede wszystkim mieszkańców powiatu wschowskiego było tematem przewodnim środowego spotkania, które odbyło się w siedzibie wschowskiej Policji. Omówiono przygotowania do akcji „Zima 2018” oraz podsumowano dotychczasową współpracę.

W środę /14 listopada/ w gabinecie szefa wschowskiej Policji odbyło się spotkanie Zespołu Koordynacyjnego, którego ideą jest praca zespołowa wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na rzecz polepszenia jakości życia mieszkańców powiatu wschowskiego. Przeanalizowano bieżącą współpracę polegającą na eliminowaniu mogących pojawić się zagrożeń w sezonie jesienno-zimowym. Zaplanowano wspólne służby, działania prewencyjne, kontrole pustostanów pod kątem osób bezdomnych, samotnych, potrzebujących pomocy.

Omówiony został również miniony sezon letni zarówno pod kątem prewencyjnym, jak i kryminalnym. Uwagę poświęcono informacjom dotyczącym wspólnych służb, podejmowanych interwencji na wodach i terenach przywodnych znajdujących się na terenie powiatu wschowskiego. Poruszone podczas spotkania kwestie dotyczące minionego sezonu letniego stanowią wskazówki do planowania działań, które podejmowane będą w przyszłorocznym planach „Lato 2019”.

W trakcie spotkania omówione zostały założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której mieszkańcy powiatu wschowskiego drogą internetową mogą informować Policję o miejscach, w których nie czują się bezpiecznie, jak również aplikacja „Moja Komenda”.

 

opr.

podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa