Tragiczny finał poszukiwań mieszkanki Łupicy - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny finał poszukiwań mieszkanki Łupicy

Data publikacji 13.11.2018

Policjanci, strażnicy miejscy, strażacy, ratownicy wodni, mieszkańcy gminy Sława, rodzina i przyjaciele prowadzili intensywne poszukiwania 53-letniej mieszkanki miejscowości Łupice w gminie Sława. Ciało kobiety odnaleziono niedaleko miejsca jej zamieszkania w piątkowe popołudnie (9 listopada). Policja dziękuje wszystkim osobom, które angażowały się w nasze wspólne działania mające na celu ochronę zdrowia i życia ludzkiego.

Urszula Urbańska (7 listopada) w środę rano pojechała do pracy w pieczarkarni i tam była widziana po raz ostatni.  Zaniepokojona rodzina postanowiła fakt ten  zgłosić na Policję. Komendant Powiatowy we Wschowie ogłosił alarm. Sprawdzano wszystkie napływające sygnały. Ustalono, że kobieta mogła przebywać w kompleksie leśnym w Dębowie w gminie Sława. Zaangażowane służby, mieszkańcy pobliskich miejscowości, rodzina, przyjaciele prowadzili intensywne działania  poszukiwawcze. Od wczesnych godzin rannych sprawdzano skrupulatnie wyznaczone po kolei sektory. W godzinach popołudniowych (9 listopada) w niewielkim kompleksie leśnym, w okolicach miejsca zamieszkania zostało odnalezione ciało kobiety. Okoliczności śmierci nad nadzorem wschowskiej prokuratury wyjaśniają policjanci.

Policja dziękuję wszystkim służbom, osobom, które uczestniczyły w akcji poszukiwawczej. Dziękujemy za społeczne zaangażowanie i udział w poszukiwaniach, gdzie każda minuta jest na miarę złota.

 

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa