Debata społeczna w Sławie - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Debata społeczna w Sławie

Data publikacji 24.10.2018

„Bezpieczeństwo w miejscach publicznych i w miejscu zamieszkania” to priorytetowy obszar poddany wczorajszej dyskusji podczas debaty społecznej, która odbyła się z mieszkańcami gminy Sława. Analizie poddano zgłoszenia „kliknięte” na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa obejmujące gminę Sławę.

Wczorajszego popołudnia w sali kameralnej Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku odbyło się spotkanie z mieszkańcami gminy Sława. Wnikliwej analizie poddane zostały wszystkie zgłoszenia, które pojawiły się od początku 2018 roku, zaznaczone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Głównie były to prędkość, nieprawidłowa infrastruktura drogowa, spożywanie alkoholu, nieprawidłowe parkowanie, grupowanie się małoletnich, zła organizacja ruchu. Jednorazowo pojawiały się zgłoszenia dotyczące aktów wandalizmu, niszczenia zieleni, nielegalnych rajdów samochodowych, kłusownictwa, dzikich wysypisk czy poruszania się quadami po lesie.

Bezpieczeństwo w miejscach publicznych i w miejscu zamieszkania, oczekiwania mieszkańców względem Policji stanowiły podstawę wczorajszego spotkania.

W trakcie dyskusji odnotowano miejsca w których według opinii zgłaszających należałoby dyslokować patrole ruchu drogowego. Zgromadzeni mieszkańcy sygnalizowali potrzebę postawienia znaków ograniczających dopuszczalną prędkość w szczególności w obszarach zabudowanych, znaków zakazu postoju na poboczach,  w rejonach skrzyżowań w Sławie, w szczególności w okresie letnim.  Pojawiły się pytania dotyczące przyszłorocznego sezonu letniego i wypracowania wspólnych kontroli na wodach.

Kolejny raz zaprezentowano aplikację „Moja Komenda”, która od momentu powstania jak się okazuje stanowi przydatny mobilny przewodnik po polskich jednostkach Policji.

Zaprezentowano dzielnicowych Komisariatu Policji w Sławie oraz realizowane przez nich zadania priorytetowe.

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa