Miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży pod lupą wschowskiej Policji - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży pod lupą wschowskiej Policji

Data publikacji 10.07.2018

Wakacje 2018 rozpoczęły się na dobre. Z wypoczywającymi w naszym powiecie dziećmi i młodzieżą z Torunia i okolic Trzebnicy spotykali się policjanci wspólnie z innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczne wakacje. Hasłem przewodnim tegorocznych spotkań jest „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Z chwilą rozpoczęcia wakacji wschowscy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi oraz strażakami spotykają z dziećmi i młodzieżą, które tegoroczne wakacje spędzają nad naszymi akwenami. Hasłem przewodnim tegorocznych spotkań jest „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

W trakcie spotkań mundurowi przypominają najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz zwracają szczególną uwagę na mogące pojawić się zagrożenia. Policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi i strażakami od początku wakacji odwiedzili już grupy wypoczywające w Lginiu i Wygnańczycach.  

W trosce o najmłodszych wczasowiczów w trakcie spotkań sprawdzane są warunki w jakich dzieci przebywają, czy są bezpieczne i zgodne z obowiązującymi przepisami. 

Kontrolami miejsc wypoczynku objęte zostaną wszystkie grupy przyjezdne, które wakacje spędzać będą nad naszymi jeziorami.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa