insp. Tomasz Kłosowski podziękował za współpracę - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

insp. Tomasz Kłosowski podziękował za współpracę

Data publikacji 12.03.2018

W sobotę (10 marca) w Radzyniu odbyło się uroczyste zebranie sprawozdawczo - wyborcze sławskiego Ratownictwa Wodnego, w którym uczestniczył insp. Tomasz Kłosowski. Była to okazja do podkreślenia i podziękowania za wzorcowo układającą się współpracę opartą na podejmowanych działaniach zarówno szkoleniowych, jak i realnych.

Wspólne działania szkoleniowe, poszukiwawcze, monitoring Jeziora Sławskiego, w szczególności w sezonie letnim to jedynie niektóre przedsięwzięcia wschowskiej Policji z Ratownictwem Wodnym w Sławie. Sobotnie spotkanie było świetną okazją do wyrażenia podziękowań za minione lata współpracy, okazaną pomoc przy realizacji zarówno działań ćwiczebnych, jak również realnych działań poszukiwawczych, gdzie w grę wchodziły ludzkie życie i upływające minuty.  

Komendant Powiatowy Policji we Wschowie insp. Tomasz Kłosowski podziękował całej ekipie Ratownictwa Wodnego w Sławie na czele, której stoi Pan Robert Wagner za zaangażowanie, ochoczość oraz pasję z jaką ratownicy podejmują działania. Ratowanie życia ludzkiego to główny cel naszych wspólnych działań, wypracowanie prawidłowego algorytmu podczas działań jest niezmiernie istotne i ma olbrzymie znaczenie dla efektu końcowego. Szef wschowskiej Policji podkreślił profesjonalne podejście do akcji ratunkowych, jak również otwartość i ogromną chęć współpracy w zaplanowanych tegorocznych działaniach na Jeziorze Sławskim.  

insp. Tomasz Kłosowski w krótkim przemówieniu poruszył również kwestię naszego zawodu, przybliżając specyfikę naszej pracy zaprosił młodych ratowników do wstąpienia w nasze szeregi.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa