Wschowska drogówka dba o bezpieczeństwo na naszych drogach - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wschowska drogówka dba o bezpieczeństwo na naszych drogach

Data publikacji 12.03.2018

Szereg podejmowanych działań prewencyjnych na drogach powiatu wschowskiego powoduje, że kierowcy bagatelizujący obowiązujące przepisy ruchu drogowego sukcesywnie eliminowani są z naszych dróg. Zatrzymane prawo jazdy za prędkość w terenie zabudowanym, 6 dowodów rejestracyjnych, mandaty na przekroczenia prędkości to efekt pracy wschowskiej drogówki.

„Prędkość”, „Pasy bezpieczeństwa”, „Trzeźwy Kierowca”, „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, „Kaskada”, „Odblaski”  to hasła przewodnie tylko niektórych działań podejmowanych przez policjantów ruchu drogowego. Wachlarz działań kontrolnych jest bardzo szeroki i przynosi efekty w postaci wyeliminowania z naszych dróg kierowców, którzy w sposób realny zagrażają pozostałym uczestnikom ruchu drogowego.  Minionego weekendu na drodze krajowej nr 12  kierujący seatem stracił prawo jazdy. Powodem była prędkość ponad 100 km/h na obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h w obszarze zabudowanym. 51 - letni mieszkanie gminy Wschowa otrzymał mandat i 10 pkt karnych.

Miniony weekend obfitował w kierowców, którzy wykorzystując sprzyjające warunki na drodze przyciskali mocniej pedał gazu. Trafiali się kierowcy niestosujący pasów bezpieczeństwa, nie posiadający uprawnień do kierowania, jak również zapominalscy, którzy nie dysponowali wymaganymi podczas kontroli dokumentami.   W Sławie patrol policji zatrzymał do kontroli 23 - letniego kierowcę BMW z aktualnym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.  Zatrzymano 6 dowodów rejestracyjnych - to skutki uszkodzeń pokolizyjnych, jak również braku aktualnych badań technicznych.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych, od tego w jaki sposób zachowujemy się na drodze i jakimi jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego.

Pod kątem zdarzeń kryminalnych miniony weekend można uznać za spokojny.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa