Policjanci ostrzegają przed wchodzeniem na lód - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ostrzegają przed wchodzeniem na lód

Data publikacji 05.03.2018

Wschowscy, sławscy policjanci prowadzą wzmożone kontrole akwenów wodnych. Niskie temperatury, które utrzymują się od kilku dni spowodowały zamarznięcie rzek, jezior, zbiorników wodnych. Panująca aura ulega ciągłym zmianom, co powoduję, że poruszanie się po lodzie bez odpowiedniej wiedzy, czy sprzętu asekuracyjnego może zakończyć się niekiedy tragicznie. Mundurowi monitorują te miejsca. Nie zapominają również o kontrolach miejsc opuszczonych, gdzie schronienia mogą szukać osoby bezdomne.

Wschowscy, sławscy policjanci w ramach akcji „Zima” prowadzą wzmożone kontrole akwenów wodnych. Zbiorniki wodne, rzeki, stawy i jezior pokryte zimą lodem, należą do miejsc bardzo niebezpiecznych i absolutnie nie należy ich rozpatrywać w kontekście lodowisk, a tym bardziej do zabawy dla dzieci i młodzieży. Dlatego też mundurowi w okresie zimy kontrolują te miejsca, w których przebywać mogą dzieci, jak również osoby dorosłe spędzające swój czas np. wędkując.

Pamiętajmy, że pomimo niskich temperatur, a nawet silnych mrozów wchodzenie na lód jest bardzo niebezpieczne. Mimo, że lód przy brzegu może pozornie wyglądać na gruby i solidny, w  rzeczywistości może okazać się za słaby, aby utrzymać ciężar ludzkiego ciała. Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem temperatury powietrza zmienia się diametralnie wytrzymałość lodu. Policjanci regularnie kontrolują teren jezior sprawdzając czy nie przebywają tam pozostawione bez opieki osób dorosłych dzieci, jak również ostrzegają przebywających na lodzie wędkarzy, aby nie zapominali o swoim bezpieczeństwie.

Wschowscy, sławscy policjanci w okresie jesienno - zimowym nie zapominają również o osobach samotnych, bez dachu nad głową, nieporadnych życiowo, które szukają schronienia bardzo często w opuszczonych zabudowaniach, na terenach ogródków działkowych, w piwnicach. Sprawdzają każdą informację i monitorują te miejsca.

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa