Zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych

Data publikacji 28.02.2018

Zatrzymane 54 automaty do gier, przeprowadzonych na terenie powiatu wschowskiego 16 kontroli punktów zwanych potocznie „jaskiniami hazardu” to sukces prowadzonych od 2016 roku wspólnych działań wschowskich policjantów i zielonogórskich celników Krajowej Administracji Skarbowej ukierunkowanych w stronę nielegalnego hazardu.

Wczoraj (27 lutego) wschowscy mundurowi wspólnie z zielonogórskimi celnikami doprowadzili do zabezpieczenia w pseudo „kasynie” na terenie Wschowy 4 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Takie działania podejmowane były cyklicznie, wymierzone w przestępczy proceder opierający się na czerpaniu korzyści majątkowych z niezgodnego z prawem hazardu.

W roku 2016 skontrolowano 14 takich punktów i lokali, zabezpieczając jednocześnie 46 nielegalnych automatów do gier.  W ubiegłym roku kolejne 4 automaty opuściły teren naszego powiatu w trakcie wizyty w jednej z wschowskich „jaskiń hazardu.” Powtórzone wtorkowego popołudnia (27 lutego) wspólne działania pozwoliły na zabezpieczenie kolejnych, już ostatnich 4 maszyn w których zainstalowane były gry o charakterze losowym. Przeprowadzone na miejscu eksperymenty procesowe potwierdziły fakt, że były to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych i stanowiły niezbity dowód w prowadzonych postępowaniach.

Obowiązujące przepisy Ustawy o grach hazardowych przewidują wysokie kary pieniężne za nielegalne użytkowanie lub posiadanie takiego urządzenia.  Od kwietnia 2017 roku wysokość kary pieniężnej wzrosła od 12 tys. zł do 100 tys. złotych od jednego automatu.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa