„Wesołe Ferie w bezpiecznym wydaniu” - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Wesołe Ferie w bezpiecznym wydaniu”

Data publikacji 14.02.2018

Wesoło, bezpiecznie, ciekawie taki jest plan wspólnych działań feryjnych podejmowanych przez wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Troska o najmłodszych mieszkańców powiatu wschowskiego to główne założenie działań profilaktycznych „Wesołe Ferie w bezpiecznym wydaniu” jak również projektu ministerialnego „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok”.

Pomimo tego, że ferie w województwie lubuskim ruszyły 12 lutego wschowscy mundurowi działają już od końca stycznia przygotowując najmłodszych mieszkańców powiatu wschowskiego do zimowych wakacji. Aby było bezpiecznie, wesoło, ciekawie prowadzą zajęcia profilaktyczne we wszystkich szkołach w powiecie wschowskim. W ubiegłym tygodniu przeprowadzone zostały wspólne działania na stawach we Wschowie, gdzie odbyły się profesjonalne pokazy ratownictwa wodnego przygotowane przez strażaków z Komendy Powiatowej PSP we Wschowie.

Trzy osobowe grupy mundurowych odwiedzały już od połowy stycznia najmłodszych Lubuszan w szkołach.

W poniedziałek (12 lutego) odbyła się inauguracja zimowego wypoczynku w Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie podczas której nie zabrakło przedstawicieli wszystkich służb.

Teraz mundurowi odwiedzać będą dzieci i młodzież w miejscach ich zimowego wypoczynku.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa