„Dzielnicowy bliżej nas”- bliżej swoich mieszkańców - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Dzielnicowy bliżej nas”- bliżej swoich mieszkańców

Data publikacji 06.02.2018

Bliski kontakt dzielnicowych ze społeczeństwem, a przede wszystkim z mieszkańcami w swoich rejonach służbowych to główne założenie programu MSWiA „Dzielnicowy bliżej nas”. Wschowscy i sławscy dzielnicowi spotykają się z różnymi grupami wiekowymi pozostawiając po spotkaniu plakaty oraz wizytówki. Informują o aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, jak również o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu jest podstawą harmonijnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania. Dlatego wschowscy i sławscy dzielnicowi utrzymują bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów. Nie zapominają również o najmłodszych mieszkańcach szkół, przedszkoli usytuowanych w ich rejonach służbowych.  W ramach realizacji programów prewencyjnych, jak również programu ministerialnego „Dzielnicowy bliżej nas”.

Przypomnijmy Program „Dzielnicowy bliżej nas” został zainicjowany w czerwcu 2016 roku przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Założeniem programu było wzmocnienie roli dzielnicowego, a co się z tym wiąże dostępność i obecność dzielnicowego w jego rejonie służbowym, aby dzielnicowy nie był policjantem „od wszystkiego”, a był policjantem znanym w miejscu gdzie będzie pracował, aby każdy, kto zobaczy coś niepokojącego wiedział do kogo się zgłosić.

Realizując założenia programu dzielnicowi na bieżąco spotykają się z dziećmi, młodzieżą, seniorami, przedstawicielami władz samorządowych i przede wszystkim z mieszkańcami  w swoich rejonach służbowych.

Nie zapominają o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa  omawiając jej działanie, opierając się na realnych zgłoszeniach. Kolejnym ważnym tematem poruszanym w trakcie spotkań jest aplikacja mobilna „Moja Komenda”, którą przedstawiają i zachęcają do zainstalowania w telefonach komórkowych.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa