Potrącił pieszą na przejściu dla pieszych - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił pieszą na przejściu dla pieszych

Data publikacji 08.01.2018

Dzisiaj (08 stycznia) tuż przed godziną 7.00 w centrum Wschowy doszło do poważnego zdarzenia z udziałem pieszej. W prawidłowo przechodzącą po przejściu dla pieszych 66-letnią mieszkankę Wschowy uderzył kierowca busa. Piesza z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. 29 - letniemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Dzisiaj (8 stycznia) oficer dyżurny wschowskiej Policji otrzymał informację o tym, że na wysokości skrzyżowania w centrum Wschowy kierowca busa potrącił kobietę prawidłowo korzystającą z przejścia dla pieszych.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierowca busa jadąc od strony ulicy Niepodległości, przejeżdżając skrzyżowanie, na wysokości przejścia dla pieszych na ulicy Kostki nie zauważył 66 - letniej mieszkanki Wschowy, która praktycznie schodziła już z przejścia dla pieszych.

29 - letni kierowca busa był trzeźwy. Wschowscy policjanci ustalają okoliczności w jakich doszło do wypadku. Z ustaleń wynika, że potrącona doznała poważnych obrażeń w postaci złamanego obojczyka, żeber, odmy płucnej oraz urazu głowy.

29 - letniemu kierowcy samochodu dostawczego zatrzymano prawo jazdy.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa