Dozory policyjne dla trzech mężczyzn za pobicie - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dozory policyjne dla trzech mężczyzn za pobicie

Data publikacji 04.01.2018

Wschowscy policjanci ustalili personalia i zatrzymali trzech młodych mieszkańców gminy Szlichtyngowa, którzy usłyszeli zarzuty pobicia 40 - letniego mężczyzny. Cała trójka tuż po zakończonej nocy sylwestrowej trafiła do policyjnego aresztu. Dzisiaj (04 stycznia) Prokuratura Rejonowa we Wschowie zastosowała wobec nich dozory policyjne.

1 stycznia br. dotkliwym pobiciem zakończyła się noc sylwestrowa 40 - letniego mieszkańca gminy Szlichtyngowa. Mężczyzna powiadomił wschowską Policję o tym, że został pobity przez nieznanych mu dwóch bądź trzech mężczyzn. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że pomiędzy nimi doszło to utarczki słownej, która zakończyła się atakiem na 40 – latka. Pokrzywdzony relacjonował policjantom, że w momencie kiedy upadł na ziemię był kopany i bity po cały ciele.  Nie potrafił wskazać napastników, którzy uciekli przed przybyciem patrolu interwencyjnego. Pogotowie ratunkowe opatrzyło pobitego mężczyznę i przetransportowało do szpitala. Badanie lekarskie wykazało liczne otarcia i zasinienia twarzy oraz złamanie kości promieniowej prawej z przemieszczeniem.

Zaangażowani w sprawę wschowscy kryminalni ustalając wersję zdarzenia, które miało miejsce w Nowy Rok pomiędzy 5.00 a 6.00 rano pod jedną z sal, gdzie odbywała się impreza sylwestrowa wytypowali i zatrzymali młodych mieszkańców gminy Szlichtyngowa.

Młodzi mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty pobicia. Dzisiaj (04 stycznia) Prokurator Rejonowy we Wschowie zastosował wobec 17, 18 i 20-to latków środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym.

 

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa