Odpowiedzą za kradzieże sklepowe - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za kradzieże sklepowe

Data publikacji 02.01.2018

Pięciu młodych mieszkańców powiatu głogowskiego zostało zatrzymanych minionego piątkowego wieczoru (29 grudnia 2017 roku) przez wschowskich policjantów. Mężczyźni odwiedzili wcześniej jeden ze sklepów dziecięcych w Lesznie, a następnie wschowski market. W aucie przewozili przedmioty, które wynieśli ze sklepów nie płacą za nie. Mężczyźni zatrzymani zostali przez wschowskich mundurowych w momencie kiedy wracali już do Głogowa.

Minionego piątkowego wieczoru (29 grudnia 2017 roku) wschowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym ze wschowskich marketów. Łupem sprawców padł karton drogiego whisky, karton mleka modyfikowanego w sumie na kwotę 1600 złotych.

Mężczyźni wynieśli towar drzwiami wejściowymi, po czym wsiedli do samochodu i odjechali. Obsługa sklepu natychmiast zaalarmowała wschowską Policję. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że byli to młodzi mężczyźni, którzy wsiedli do samochodu osobowego z początkowymi głogowskimi numerami rejestracyjnymi. Oficer dyżurny zaangażował w poszukiwania oddalającego się pojazdu wszystkie patrole policji. Po kilku minutach na terenie gminy Szlichtyngowa mundurowi zauważyli pojazd, którym poruszać mogli się mężczyźni mający związek z tą kradzieżą.

Podczas kontroli drogowej, zarówno kierowca, jak i pasażerowi byli zaskoczeni. Wewnątrz auta znajdował się skradziony alkohol, opakowania z mlekiem modyfikowanym, jak również flakony perfum i skradziony w Lesznie warty ponad 600 złotych laktator.

Pięciu mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu. W trakcie sprawdzania pojazdu mundurowi znaleźli susz. Jak się okazało była to marihuana. Mężczyźni w wieku 18, 22, 23, 26, 33 lat byli mieszkańcami powiatu głogowskiego. Na „nielegalne” zakupy udali się użyczonym autem będącym własnością mieszkańca Głogowa.

Każdy z nich usłyszał zarzut kradzieży. Grozi im teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa