Podsumowano sezon letni 2017 - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowano sezon letni 2017

Data publikacji 12.10.2017

Miniony sezon letni, jak również pojawiające się skutki anomalii pogodowych były tematami przewodnimi dzisiejszego spotkania w gabinecie szefa wschowskiej Policji. Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu wschowskiego, jak również wypoczywających w naszym rejonie w okresie letnim turystów było i jest dla wszystkich służb najważniejsze.

Dzisiejsze spotkanie podsumowujące miniony sezon letni skupiło w gabinecie insp. Tomasz Kłosowskiego wszystkich przedstawicieli służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie powiatu wschowskiego. Na wstępie wykorzystując okazję pani Elżbieta Rahnefeld Burmistrz Szlichtyngowej złożyła na ręce Komendanta Powiatowego Policji we Wschowie, sierż. szt. Dawida Zimnego, st. sierż. Marka Cieślakowskiego podziękowania za przeprowadzoną akcję poszukiwawczą oraz uratowanie życia zaginionego mieszkańca Szlichtyngowej.  „poświęcenie, profesjonalizm, jakim wykazali się Pańscy funkcjonariusze, w znakomitej mierze przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia akcji poszukiwawczej, a rzetelność i fachowość świadczy o wysokim przygotowaniu i zaangażowaniu w pełnionej służbie.”

W kolejnej części spotkania każdy z zaproszonych gości podsumował miniony sezon letni pod kątem swojej profesji. Uwagę skupiono na terenach jeziornych, które w sezonie letnim gromadzą setki turystów. Podsumowano zabezpieczenie m.in. imprez masowych, koncertów, regat żeglarskich. Omówiono wspólne służby na wodach, patrole w rejonach miejskich, jak również podejmowane wspólnie działania profilaktyczne i prewencyjne. Kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży. Omówione zdarzenia, które pojawiły się na Jeziorze Sławskim. Komendant Powiatowy Policji we Wschowie insp. Tomasz Kłosowski podziękował reprezentantowi Starosty wschowskiego, Burmistrzowi Sławy oraz Nadleśniczemu Nadleśnictwa Sława Śląska za wsparcie finansowe na zakup dwóch pojazdów, które służyć będą mieszkańcom powiatu wschowskiego.

Podczas spotkania uwagę poświęcono również omówieniu skutków jakie wywołał orkan Ksawery. Przeanalizowano podjęte działania, współpracę wszystkich służb wyciągając jednocześnie wnioski dotyczące łączności oraz zasilania.

Spotkanie było świetna okazją do omówienia szczytnej akcji zbiórki krwi „100 litrów krwi na 100- lecie Niepodległej Polski”, która rusza już 9 listopada.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska