Areszt za posiadanie i handel narkotykami - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za posiadanie i handel narkotykami

Data publikacji 12.10.2017

O fatalnym finale kontroli drogowej może powiedzieć 22-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego przy którym policjanci znaleźli prawie 20 gramów narkotyków. Młody mężczyzna kolejne gramy środków odurzających ukrywał w domu. Śledczy zgromadzili dowody świadczące o tym, że w ciągu roku wprowadził na rynek ponad 220 gramów marihuany i około 20 gramów amfetaminy. Decyzją sądu trafił do aresztu.

O konsekwencjach posiadania i udzielania narkotyków dowiedział się 22-letni mieszkaniec powiatu wschowskiego, zatrzymany (8 października) do kontroli przez wschowskich prewencjuszy. Powodem kontroli była reakcja kierowcy volkswagena na widok policyjnego radiowozu. Jego nienaturalne zachowanie na drodze, nielogiczne wypowiedzi oraz drgawki w trakcie kontroli potwierdziły przypuszczenia mundurowych. W kieszeni kurtki oraz w aucie wschowscy kryminalni zabezpieczyli prawie 20 gramów marihuany oraz kieszonkową wagę. W trakcie sprawdzania w systemie policyjnym wyszło na jaw, że mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania.

W jego domu wschowscy kryminalni od narkotyków znaleźli schowane kolejne gramy marihuany, amfetaminę oraz tabletkę extazy. Mężczyzna został zatrzymany. W trakcie prowadzonych czynności 22-latek usłyszał kolejne zarzuty udzielania narkotyków. Śledczy zgromadzili dowody świadczące o tym, że w ciągu roku wprowadził na rynek ponad 220 gramów marihuany i około 20 gramów amfetaminy.

We wtorek (10 października) wschowski sąd przychylił się do wniosków policji i prokuratury decydując o trzy miesięcznym areszcie wobec 22-latka.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa