Służba w policji? –wstąp w nasze szeregi! - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Służba w policji? –wstąp w nasze szeregi!

Data publikacji 29.09.2017

O tym, że warto pomyśleć o służbie w policji i w przyszłości wstąpić w nasze szeregi przekonywali dzisiejszego przedpołudnia wschowscy dzielnicowi podczas spotkania z klasami mundurowymi. Jak wygląda nasza praca we wszystkich pionach będą mogli sprawdzić podczas zajęć, które ruszą od przyszłego miesiąca w ramach zawartego porozumienia z I Zespołem Szkół we Wschowie.

Wraz z nowym rokiem szkolnym wschowscy mundurowi prowadzić będą zajęcia z młodzieżą z I Zespołu Szkół we Wschowie, w szczególności z klasami mundurowymi.  Z młodzieżą, która swoje zainteresowania wiąże już z mundurem. O tym, że warto w przyszłości założyć granatowy mundur przekonywali wschowscy dzielnicowi w trakcie dzisiejszego inauguracyjnego spotkania w Lginiu.

 Od października ruszą zajęcia fizyczne, gdzie młodzież doskonalić będzie swoje umiejętności techniczne w zakresie kopnięć, uderzeń, dźwigni transportowych, technik w parterze.  Uczniowie I Zespołu Szkół pod okiem policyjnych instruktorów sprawdzą swoje umiejętności w posługiwaniu się m.in. pałką wielofunkcyjną „tonfą”, kajdankami. Nie zabraknie zajęć teoretycznych z zakresu użycia środków przymusu bezpośredniego, ustawy o policji, legitymowania osób, kontroli osobistej, sprawdzeń i przeszukań osób, kodeksu karnego i wykroczeń.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska