Zachowajmy rozsądek nad wodą i na lądzie - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zachowajmy rozsądek nad wodą i na lądzie

Data publikacji 07.08.2017

Wakacje w pełni, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że wielu z nas wybiera wypoczynek nad wodą. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych, od tego jakie decyzje podejmiemy. Kierujmy się zdrowym rozsądkiem i przestrzegajmy kilku prostych zasad. Tak, aby wypoczynek nie zmienił się w tragedię.

Za nami jeden z najgorętszych weekendów, co można było zauważyć na plażach Jeziora Lgińskiego i Jeziora Sławskiego. Odbywające się „Dni Sławy” na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku, regaty żeglarskie, pokazy sztucznych ogni, występy czołowych artystów przyciągnęły tłumy. Wschowscy i sławscy policjanci monitorowali stan bezpieczeństwa zarówno na lądzie, jak i na wodzie.  

Pamiętajmy jednak, że jest to zarówno forma relaksu, ale i zagrożenia o czym świadczyć może utonięcie 57- letniego mieszkańca Szczawno-Zdroju. Ciało mężczyzny zostało znalezione wczorajszego przedpołudnia (6 sierpnia) w trakcie przeszukiwań kąpieliska przy plaży głównej w Sławie.

Nie zapominajmy również o tym, że plaże odwiedzają nie tylko osoby chcące wypocząć, ale jest to wspaniały „okres żniw” dla drobnych złodziei, którzy wykorzystują naszą nieuwagę i kradną wartościowe przedmioty pozostawione bez opieki czy to na plaży, czy w domkach letniskowych, namiotach. Tak było w przypadku 34-letniej mieszkanki Zielonej Góry, której aparat fotograficzny oraz pieniądze zniknęły z otwartego domku letniskowego. Dużo więcej szczęścia miała 29-letnia mieszkanka Suwałk, która zaparkowała auto pod domkiem letniskowym pozostawiając na fotelu pasażera plecak, portfel z pieniędzmi, telefon komórkowy, dokumenty warte ponad 3 tys. złotych. Szybkie zgłoszenie, czujność znajomych, szybka reakcja mundurowych spowodowały, że 39-letni mieszkaniec Żagania został zatrzymany i trafił po policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Natomiast skradzione przedmioty trafiły do prawowitej właścicielki.

 

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa