Szybki weekend na wschowskich drogach - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szybki weekend na wschowskich drogach

Data publikacji 31.07.2017

Za nami piękny letni weekend. Panująca aura spowodowała, że kierowcy mocniej wciskali pedał gazu. Zatrzymane trzy prawa jazdy to bilans pracy wschowskiej drogówki. Rekordzistą okazał się kierowca forda z wynikiem 125 km/h na obowiązującej „50-tce” w terenie zabudowanym.

Minionego weekendu panująca aura przyczyniła się do tego, że część z nas wybrała się w podróż, chcąc schłodzić w wodach naszych jezior. Dla wschowskich policjantów, w szczególności ruchu drogowego oraz policyjnych wodniaków był to czas wzmożonych działań.

Weekendowe pomiary prędkości, w szczególności w obszarach zabudowanych wyeliminowały na trzy miesiące troje kierowców, którzy postanowili w obszarach zabudowanych, na ograniczeniach do 50km/h mocno wcisnąć pedał gazu. Rekordzistą okazał się 46-letni kierowca osobowego forda, który w piątkowe popołudnie (28 lipca) w Tylewicach pędził z prędkością 125 km/h. Kolejnego poranka (29 lipca) w Dębowej Łęce wschowska drogówka zatrzymała kierowcę volkswagena, który osiągnął prędkość 118 km/h. Nieco niższym wynik osiągnęła 25-letnia mieszkanka Gubina, kierująca audi, której pomiar prędkości dokonany w Sławie (30 lipca) wykazał 114 km/h. Szybkim kierowcom zatrzymano prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, otrzymali mandaty, a na ich kontach pojawiło się po 10 punktów karnych.

Analizując weekendowe przekroczenia prędkości śmiało można stwierdzić, że kierowcy łamali obowiązujące przepisy drogowe i znacznie przekraczali dopuszczalne prędkości. Pozostali kierowcy wobec, których interweniowali policjanci ruchu drogowego bagatelizowali znaki drogowe „zakazu wjazdu”, „zakazu zatrzymywania się” utrudniając tym samym możliwości przejazdu i płynność ruchu. Do takich sytuacji dochodziło przede wszystkim przy plażach w Lgniu i Sławie.

Nad bezpieczeństwem na naszych wodach czuwali policyjni wodniacy, którzy kontrolowali osoby korzystające w niewłaściwy sposób ze sprzętu pływającego. Minionej soboty (29 lipca) na Jeziorze Sławskim w trakcie jednej z  takich kontroli okazało się, że 53-letni sternik, bolesławianin, przewoził na łodzi pasażerów mając prawie promil alkoholu w organizmie. Policyjni wodniacy interweniowali wobec osób niekorzystających z kamizelek asekuracyjnych, bądź dokonujących połowu ryb sprzętem niezarejestrowanym.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa