Policyjne patrole rowerowe - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne patrole rowerowe

Data publikacji 24.07.2017

Słoneczna wakacyjna aura już w pełni, a wraz z nią pojawiły się parole rowerowe. Mundurowi minionego weekendu widoczni byli na drogach powiatu wschowskiego, w parkach miejskich, terenach przywodnych naszych pięknych jezior. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo zarówno mieszkańców powiatu wschowskiego, jak i odwiedzających nasz rejon gości. Miniony weekend można uznać za spokojny.

Wakacje są czasem zasłużonego wypoczynku. Dla wschowskich i sławskich policjantów są czasem wzmożonych działań prewencyjno-kontrolnych. Dzięki sprzyjającej aurze mundurowi dodatkowo pełnią służbę na motorach, rowerach, łodziach.  Policjanci na jednośladach chwalą sobie na co dzień taki rodzaj służby. Dzięki takim pojazdom mogą szybciej dotrzeć w miejsca niedostępne dla radiowozów. W ten sposób mundurowi nie tylko oddziałują prewencyjnie swoją obecnością,  podejmują również liczne interwencje wobec osób łamiących przepisy.

Miniony weekend był świetnym tego przykładem. Patrole rowerowe monitorowały stan bezpieczeństwa w parkach miejskich w Sławie. Policyjni wodniacy czuwali nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad naszymi wodami. Monitoringiem wodnych patroli objęte były główne plaże w Lginiu, Sławie, jak również tzw. „dzikie kąpieliska”. Dzięki temu policjanci podjęli czynności wobec osób dokonujących nielegalnego połowu na Jeziorze Sławskim.

Policjanci ruchu drogowego monitorowali stan bezpieczeństwa na wszystkich drogach naszego powiatu dzięki temu nie doszło do poważnych zdarzeń drogowych. Minionego weekendu trafili się kierowcy, którzy przekraczali dozwolone prędkości w obszarach zabudowanych. Jeden z kierowców stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości plus 50 km/h w obszarze zabudowanych na terenie gminy Szlichtyngowa. Pozostali nie korzystali z pasów bezpieczeństwa. Liczne kontrole trzeźwości nie ujawniły nietrzeźwych kierowców.

Lipcowy weekend w powiecie wschowskim można uznać za spokojny.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa