Miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży pod lupą wschowskiej Policji - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży pod lupą wschowskiej Policji

Data publikacji 13.07.2017

Wakacje 2017 rozpoczęły się na dobre. Z wypoczywającymi w naszym powiecie dziećmi i młodzieżą spotykają się policjanci wspólnie z innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczne wakacje. Mundurowi nie tylko kontrolują miejsca kolonii, ale również edukują dzieci i młodzież. Wczoraj gościli w Bibliotece Miejskiej we Wschowie, dzisiaj odwiedzili dzieci i młodzież w Wygnańczycach.

Z chwilą rozpoczęcia wakacji wschowscy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi oraz strażakami przeprowadzają spotkania z dziećmi i młodzieżą, które tegoroczne wakacje spędzają nad naszymi akwenami. Hasłem przewodnim tegorocznych spotkań jest „Kręci mnie bezpieczeństwo..nad wodą”.

Nie wszystkie jednak dzieci spędzają czas nad wodą dlatego też mundurowi odwiedzają dzieci, które korzystają z półkolonii oferowanych przez m.in. biblioteki miejskie, domy kultury.

 W trakcie spotkań mundurowi przypominają najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz zwracają szczególną uwagę na mogące pojawić się zagrożenia. Policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi i strażakami od początku wakacji odwiedzili już grupy wypoczywające w Lginiu, Sławie.  

W trosce o najmłodszych wczasowiczów w trakcie spotkań sprawdzane są warunki w jakich dzieci przebywają, czy są bezpieczne i zgodne z obowiązującymi przepisami. 

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa