Już piąte zatrzymane prawo jazdy za prędkość od początku wakacji - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Już piąte zatrzymane prawo jazdy za prędkość od początku wakacji

Data publikacji 13.07.2017

Za nami niespełna trzy tygodnie wakacji, a policjanci ruchu drogowego monitorując stan bezpieczeństwa na drogach powiatu wschowskiego zatrzymali już piąte prawo jazdy za prędkość plus 50 km/h w obszarze zabudowanym. Brakiem wyobraźni wykazali się kierowcy z Kościana, Włoszakowic, Chełmży, Ostrowa Wlkp. oraz Duszniki Zdroju.

Rygorystyczne przepisy wobec piratów drogowych obowiązują już od dłuższego czasu, ale nadal na naszych drogach trafiają się kierowcy, którzy je bagatelizują.

Wschowscy policjanci ruchu drogowego od samego początku wakacji zatrzymali wczoraj (12 lipca) już piąte uprawnienia do kierowania.

Jako pierwszy (26 czerwca) zainicjował sezon wakacyjny mieszkaniec Włoszakowic, który w Osowej Sieni pędził prawie 100 km/h na obowiązującym ograniczeniu do 40 km/h. Dwa dni później, mieszkaniec Kościana osiągnął prędkość 104 km/h na obowiązującej 50-tce.

W niedzielne popołudnie  (02 lipca br.) pomiar prędkości przejeżdżającego przez Tylewice fiata Ducato wskazał prędkość 114 km/h na obowiązującej w obszarze zabudowanym 50-tce. Natomiast w piątek (07 lipca) prawo jazdy zostały zatrzymane mieszkańcowi Ostrowa Wielkopolskiego, który w Szlichtyngowej jechał ponad 100 km/h, przekraczając tym samym prędkość prawie o 60km/h.

Wczorajszego popołudnia zadaniowany na terenie Sławy patrol ruchu drogowego zmierzył prędkość osobowej Skody. Młody mieszkaniec Dusznik- Zdroju jechał ulicą Odrodzonego Wojska Polskiego z prędkością ponad 100 km/h.

Biorąc pod uwagę, że sezon letni w pełni wschowscy policji realizują zadania wynikające z prowadzonych akcji „Bezpieczne Wakacje”, „Prędkość”, „Trzeźwy Poranek”, „Rower”, „Niechronieni Uczestnicy Ruchu drogowego”. Wszystko po to, aby zarówno mieszkańcy powiatu wschowskiego, jak i odwiedzający nasz rejon goście czuli się bezpiecznie.

Wschowska drogówka realizuje na bieżąco zgłoszenia pojawiające się na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa