Policjanci dbają o bezpieczeństwo na naszych drogach - Aktualności - KPP Wschowa

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci dbają o bezpieczeństwo na naszych drogach

Data publikacji 11.07.2017

Zapewnienie bezpieczeństwa na naszych drogach to priorytet wschowskich policjantów, w szczególności ruchu drogowego. Pod tym pojęciem kryje się szereg codziennych działań skierowanych wobec piratów drogowych, nietrzeźwych czy brawurowo jeżdżących kierowców.

Policjanci ruchu drogowego wschowskiej Policji w ramach swoich codziennych działań reagują na kierowców, którzy bagatelizują obowiązujące przepisy ruchu drogowego, a tym samym narażają nie tylko samych siebie, ale w szczególności pozostałych uczestników ruchu drogowego na zagrożenia utraty zdrowia, a niekiedy i nawet życia.

Aby było bezpiecznie na naszych drogach mundurowi kontrolują trzeźwość kierowców, mierzą prędkości z jakimi poruszają się pojazdy w szczególności w terenach zabudowanych. Uwadze nie umyka obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa, jak i stany techniczne pojazdów. W trakcie licznych kontroli drogowych wychodzą na jaw ukryte nieprawidłowości, jak i świadome, naganne działanie kierowcy.

Wczorajszego popołudnia (10 lipca) wschowska drogówka w Dębowej Łęce zatrzymała do kontroli 19-letniego kierowcę Seata. Młody mężczyzna nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów, a pojazd poruszał się na jednej feldze.

Niespełna dwie godziny później mundurowi interweniowali w Starym Strączu, gdzie 26-letni kierujący osobową toyotą stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Na szczęście nikomu nic się stało.

Podsumowując wczorajsze działania wschowskiej drogówki należy stwierdzić, że pozostali kierowcy przekraczali prędkości w granicach 20-40 km/h, nie korzystali z pasów bezpieczeństwa, w dwóch przypadkach stany techniczne pojazdów były fatalne.

Prowadzone działania „Trzeźwy kierowca”, „Pasy bezpieczeństwa”, „Łapki na kierownicę”, „Prędkość”, „Rower”,  „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” , „Odblaski” ukierunkowane są na szeroko rozumiane bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wszystko po to, abyśmy czuli się bezpiecznie, cali i zdrowi dojechali do celu.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa