Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie BEZPIECZEŃSTWO..nad wodą”- wspólne kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży

Data publikacji 10.07.2017

Wakacje 2017 rozpoczęły się na dobre. Z wypoczywającymi nad naszymi jeziorami kolonistami spotykają się policjanci wspólnie z pozostałymi służbami czuwającymi nad tym, aby „Wakacje 2017” były bezpieczne. „Kręci mnie BEZPIECZEŃSTWO …nad wodą” to hasło przewodnie tegorocznych działań prewencyjnych.

Z chwilą rozpoczęcia wakacji wschowscy, sławscy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi, strażakami, przedstawicielami sanepidu przeprowadzają kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży. W trakcie gościny mundurowi przypominają najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” , „Bezpieczne Wakacje 2017”, zwracając szczególną uwagę na mogące pojawić się zagrożenia.

Od początku wakacji mundurowi odwiedzili już grupy wypoczywające w Lginiu, Sławie w ramach półkolonii organizowanych przez Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W Sławie mundurowi spotkali się z młodzież ze Stowarzyszenia Edukacji Chrześcijańskiej „Arka”. Wizyty nie opierały się jedynie na teorii, ale również na praktyce i uatrakcyjnione były pokazami wozów służbowych oraz nauką udzielania pierwszej pomocy.

W trosce o najmłodszych wczasowiczów w trakcie spotkań sprawdzane są warunki w jakich dzieci przebywają, czy są bezpieczne i zgodne z obowiązującymi przepisami.

 

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa