"Masz prawo do MEDIACJI" Tydzień Mediacji 2016 - Serwis informacyjny - KPP Wschowa

Serwis informacyjny

"Masz prawo do MEDIACJI" Tydzień Mediacji 2016

Data publikacji 17.10.2016

Departament Strategii i Funduszy Europejskich Ministerstwa Sprawiedliwości zaprasza przedstawicieli środowisk zaangażowanych w rozwój polubownych metod rozwiązywania sporów oraz sympatyków i popularyzatorów mediacji do włączenia się we wspólne działania na rzecz promocji mediacji realizowane w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji 2016 oraz Tygodnia Mediacji 2016.

W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 20 października, natomiast Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 17-22 października. Oba projekty będą przebiegały pod hasłem „Masz prawo do mediacji”. Koncepcja tegorocznych obchodów opiera się przede wszystkim na propagowaniu inicjatyw oddolnych - włączeniu środowisk lokalnych do działań prowadzonych przez koordynatorów ds. mediacji w sądach powszechnych, a także prezesów sądów i sędziów, oraz na współpracy pomiędzy ośrodkami mediacyjnymi, praktykami wymiaru sprawiedliwości i Ministerstwem Sprawiedliwości.

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie wspólnie z Sądem Rejonowym we Wschowie w ustalone dni będzie służyła pomocą i poradą w trakcie dyżurów:

W dniach 17 – 21 października br. w godz. 10.00-13.00 sala 109, I piętro budynku sądu Rejonowego we Wschowie.

szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej MSWiA.

 

opr. podkom. Maja Piwowarska